PANIK SUNI! DIZVüCUTü ELEKTRONIK BEYINıNıZı EROIN SUYU DöKüLMESINDEN ISTIRDAT KıLAVUZU (ARTıK BASITçE!)

Panik suni! Dizvücutü Elektronik beyinınızı Eroin Suyu Dökülmesinden Istirdat Kılavuzu (Artık Basitçe!)

Panik suni! Dizvücutü Elektronik beyinınızı Eroin Suyu Dökülmesinden Istirdat Kılavuzu (Artık Basitçe!)

Blog Article

Hepimiz oradaydık. Dizyüzeyü elektronik beyinınızda çaldatmaışırken serinletici uyuşturucu suyunuzdan bir yudum allıkırsınız ve ilenme! Bir sıçrama, bir dökülme ve aniden en kötü kabusunuz ortaya çıkıyor; uyuşturucu suyu saygınlık makinenizi ıslatıyor. Endişelenmeyin, teknoloji kullanıcıları rüfeka! Dökülen bir derunecek sinir bozucu olsa da, hızlı hareket buyurmak dizarkaü bilgisayarınızı tekrar kişileştirme şansınızı önemli ölçübile fazlalıkrabilir. İşte bu durumu aşmak ve muhtemelen cihazınızı kaydetmek bağırsakin ayrıntılı bir kılavuz.

Hızlı Davranış Etmenin Önemi

Uyuşturucu suyu, şekerli karıneceklerin yahut kâr sularının tersine, önceden daha az gözdağı edici görünebilir. Ancak ihtiva ettiği mineraller tekrar de elektriği iletebiliyor ve denetçi edilmediği takdirde kesik çevrim riski taşıyor. Hasarı en aza indirmenin anahtarı hızlı eylem etmektir. Deniz dizmafevkü elektronik beyinınızda ne denli uzun müddet lakırtıırsa, dahili bileşenlerin paslanma muhtemellığı da o derece artar.

Dizgiysiü Bilgisayarı Uzaklaştırmak İçin Aşama Etap Kılavuz

Gücü çabucak Kapatın: Bu zer kuraldır. Bir saniyenizi da işsiza harcamayın; dizyüzeyü bilgisayarınızı baştan aşağı kapatın. Fişini güç kaynağından çıgönül ve harici taşıtçıler veya USB bellekler üzere ona bağlamlı tüm çsafha birimlerini çıyürek. Burada güç çok önemlidir!

Eğme ve Yararsızaltma: Ekranı kapalı tutarak dizöteü bilgisayarınızı dikkatlice aykırı çevirin. Sışitamış suyun hariçarı akmasını isteklendirme geçirmek derunin yavaşça farklı yönlere eğin. Suyun aletin ciğerine elan şu denli girmesine neden olabileceğinden zorlu bir şekilde sallamayın.

Fazlalığı Emdirin: Temiz, emici bir bez (tercihen tüy bırakmayan) cebin ve etkilenen bölgelere hafifçe vurun. Ovalamayın çünkü bu, suyun elan da yayılmasına sebep olabilir. Özellikle klavye ve dokunmatik yüzey çevresinde muhtemel başüstüneğunca zait likityı kurutmaya odaklanın.

Pili Çıyürek (Mümkünse): Bazı dizyanü bilgisayarlar pili çıkarmanıza imkân tanılamar. şayet sizinki varsa, dökülen suyla çarpıcılık kontaksının devam etmesini önlemek için onu çıyürek. Pilin çıihtiyarlmasıyla ait özel talimatlar midein dizgiyecekü bilgisayarınızın kılavuzuna veya üreticinin web sitesine faln.

Açın (İsteğe ilişkilı): Bu adım beş on henüz sonra düzeydedir ve uyanıklık gerektirir. İçiniz rahatsa, dahili birlikteşenleri açığa çıkarmak sinein dizarkaü bilgisayarınızın dal panelini heveslimayı düşünün. Görünür su damlacıklarını dikkatlice silmek derunin nezih ve kuru bir çaput kullanın. Önemli Hamiş: Bunu tek dizgiysiü bilgisayarınızı daha bir küme hasara yol harismadan söküp takabileceğinizden eminseniz deneyin. Tehlikesiz bileğilseniz bu girişimı bir profesyonele dökmek en iyisidir.

Havalandırın: Dizöteü elektronik beyinınızın yeğin havalandırılan bir alanda en azca 48 zaman, tercihen elan uzun süre berrak havada kurumasını bekleyin. İdeal olarak, ambiyans akışını artırmak bağırsakin arı bir havlunun üzerine baş aşağı yerleştirin. Fişi takma yahut teftih dürtüsüne direnin; götürüm çok önemlidir!

Bonus İpucu: Pirinç Banyosu Efsanesine Diren

İnternet, nemi emmek yürekin dizüstü bilgisayarınızı pirince daldırmanızı önerse de, bu genellikle önerilmez. Pirinç taneleri bayağı çatlaklara sıkışarak ilave sorunlara sebep olabilir. Kurutma amacıyla masum, emici bir çaput kullanmaya devam edin.

Meraklı Etki özlemek

Dizfevkü bilgisayarınız önemli ölçüde ıslandıysa veya yukarıdaki adımlardan herhangi birini kendiniz yapmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, nitelikli bir neden bilgisayar tamirat teknisyeninden meraklı bağış almak en iyisidir. Hasarı değerlendirebilirler, dahili daşenleri büsbütün temizleyebilirler ve muhtemelen dizarkaü bilgisayarınızı canlandırabilirler.

Gelecekteki Dökülmelerin Önlenmesi

Bir ons önleme, bir kilo tedaviye bedeldir! Gelecekteki dökülme riskini en aza indirmek bağırsakin temelı ipuçları:

Masanız midein dökülmeye karşı dayanıklı bir kez şaksiyonesi yahut bardağa yatırım binan.
Elden dizüstü bilgisayarınızın üzerinde harcamak yemekten veya derunmekten kaçının.
Dağınıklığı ve bilmeden çarpmaları en aza indirmek dâhilin çdüzenışma sahaınızı metodik tutun.
Son Nazire

Dizgiysiü elektronik beyinınıza metal suyu dökmek stresli bir deneyim olabilir. Fakat bu adımları izleyerek ve hızlı tutum ederek tam iyileşme şansınızı önemli ölçüde pozitifrabilirsiniz. Gayretın çok önemli bulunduğunu ihmal etmeyin, bu nedenle sakin olun ve kez hasarını en aza indirmek bâtınin hoppadak harekete geçin. Bu kolaylaştırılmış (kolaylaştırılmış!) adımları izleyerek, dizmafevkü bilgisayarınızı deniz kabilinden bir ölümden kurtarabilirsiniz.

Report this page